9.-10. novembril toimus esmakordselt GP uues Tondiraba Sulgpallihallis. Kuna osalejaid oli palju, 163 kui täpne olla, siis tehti ainuõige otsus muuta võistlus kahepäevaseks. Kusjuures prooviti uut formaati - kõik üksikmängud laupäeval ja kõik paarismängud pühapäeval. Lisati veel C ja D liigadele kõik paarismängud. Kui kõik need tehted liita, siis tulemuseks saame palju mänge ja palju sulgpalli, mis on iseenesest ju tore!
Meesüksikmängus osales 17 mängijat ning kaarte tulid segama kaks soomlast. Üks nime ja teine mängupoolest ohtlik.
Petri Hautala näitas head üksikmängu ning võitis turniiri geimigi kaotamata. Geimi ära sikutamisele oli kõige lähemal Zoober. Finaalivastane oli taaskord Mikk Järveoja, kes polegi üksikmängus kahel GP-l eestlasele kaotanud. Poolfinaali jõudis veel mõneti üllatuslikult Sander Merits.
Naisüksikmängus osales 6 neiut, kõige nimekam üle lahe võistlema tulnud (ja vanematele külla sõitnud)
Karoliine Hõim. Enim punkte ühes geimis 13 sai alagrupis Kaisa Simon. Teises grupist edenes finaali noor TÜASKi klubi esindaja Kätlin Lattik. Nagu ka GP1 finaal oli ka seekordne ühepoolne: 21/3 21/5.
Meespaarismängus astus üles 12 paari ning esindatud olid kõik peamised veebruarikuised medalinõudlejad. Isadepäeva meeles pidades oli 24 osavõtja seas ka 4 isa - Tarmo Tubro, Karl Kivinurm, Einar Veede ja Andres Aru. Mängides ise ühega neist, tundsin juba esimesest mängust alates, et miks mitte vastastele üks pühapäevane enneaegne üllatussõit duši alla korraldada?
Ühes poolfinaalis võtsid raskelt võideldud 2:0 mängu Kaljurand/Kasela vanade rivaalide Kaljumäe/Käsneri vastu. Teises pidasid 3. geimilise lahingu eelmise GP finalistid Sauk/Talts ning alati valmis Aru/Mängel. Otsustavatel hetkedel sai Aru kuskilt (l)isaenergiat ja finaali jõudsid viimased. Finaalis pani Aru hakatuseks 4 servi punktiks niiviisi, et ma ei saanudki palli puudutada ja siis sain aru, et täna võib siit isegi midagi tulla. Tõepoolest üle pika aja pidid Kaljurand/Kasela kaotusekibedust tundma, kindel võit 21/17 21/14
Aru/Mängelile.
Naispaarismängus osales 6 paari ning esikoha noppisid asjaolude sunnil kokkupandud paar
Laidmäe/Margus. Finaalis võideti 21/16 21/17 Mazurtšak/Tombandit. Taaskord peab tõdema, et naisterahvaid ei ole meil kuigi palju Eesti võistluskarussellil. Tõsi, meie tulevikulootustel (Kuuba, Rüütel, Teesalu, Marran) on väga tihe võistluskalender ja paratamatult ei jõua igale poole.
Segapaarismängus võistles 11 segaseid olukordi nautivat paari. Esikohale platseerusid segapaari Eesti edetabeliliidrid
Kaljurand/Tomband. Ainukese geimi noppisid neilt poolfinaalis üsnagi ebastandartset mängu viljelenud Mängel/Ainen.
Teiselt poolt jõudsid jällegi finaali Kasela/Margus, kellel oli tuline madin veerandfinaalis Kaljumäe/Lattikuga. Kolmandas geimis päästeti 18/20 seisult 2 matšpalli (kusjuures üks serviti Kaljumäele jääkülmanärviga taha) ning võideti 22/20. Poolfinaalis alistati GP1-le sarnaselt Lukin/Mazurtšak 2:0.
Üldiselt on mul kahju, et seda huvitavat mänguliiki Eestis väga ei treenita ning pahatihti saadakse võistlustel kokku sellise suhtumisega, et teeme mängu kähku ära ning lähme koju!
Kallid neiud, ärge võtke alljärgnevat soovitust valesti, aga palun harjutage võrgumängu, kui te tahate segapaaris (ja ka naispaaris) edu saavutada (ka väljaspool Eestit). Ei tohi väriseda nagu haavaleht seal ees ja karta, et saad palliga vastu kuppu. Tuleb nautida seal olemist, proovida üllatada vaheltvõtuga ja kindlasti riskida võrgu pealt mahalöömisega.
Mehed samamoodi võiksid harjutada segapaariliikumist ja lööke ning organiseerida trennideks regulaarselt head sparringut.
Tagasi võistluse korraldusliku poole peal. Mõlemal päeval loositi vähemalt 7 mängu olnud kohtunike vahel välja üks reket (võitsid
Vladimir Družinin ja Sander Paekivi) ning korraldati ka tasuta ennustusvõistlus, mille võitis 100% täpse ennustuse teinud Kersti Lang, kes sai samuti autasuks reketi.
Auhinnaks olid A-liigas Kaubamaja kinkekaardid, nii nagu mõned aastad tagasi. Teistes liigades jagati Babolati varustust.
Järgmine GP on uue aasta alguses Tartus.