Sunday, December 14, 2014

Naksitrall

Paljud kindlasti mõtlevad, et mis aineid see Mängel tarvitab, et sellist kraami nii kiiresti postitab? Ma tunnistan, et pole teiega päris aus olnud. Nimelt, ma ei saanud hulkade viisi kandideerimisavaldusi sulgpalliblogija ametikohale. Seega mul oli palju aega ette mõelda. Just nimelt, mulle meeldib natuke mõnikord ette mõelda. See põhjendabki viimase aja järjestikusi postitusi. Kuid suuri kiidusõnu pole vaja siin õhku visata, ma kunagi kuskil blogis olen maininud – et ma olen lihtsalt selline! Mulle meeldib nalja teha ja toredaid inimesi meelelahutada. Ja sulgpallirahvas on üldjuhul tore.

Mulle endalegi meeldib sulgpallist lugeda ja kuna keegi teine ei kirjuta, siis pean leppima enda kirjade lugemisega, nagu muhv. Aga ma ei kurda, mul endal on ka lõbus kirjutada ja mulle meeldib see.

Igatahes selline natuke põhjendav postitus, ei ole kindel, kas seda nüüd vaja oli, aga mis tehtud see tehtud.

Olge lõbusad!
Ants Mängel

Prillitoos


Friday, December 12, 2014

Italian International XIV

Eestist osales 4 naismängijat:Getter Saar, Karoliine Hõim, Laura Vana ja Kati Tolmoff.Getter kvalifikatsioonist läbi seekord ei murdnud. Karoliine ja Laura said esimestes ringides kirja kaotused, kuid mitte Kati Tolmoff, kes veebruari kuu alguses naisüksikmängus Eesti meistriks krooniti. Esmalt võitis ta slovikatari numbrite järgi üsna keerulise mänguga 21:19 21:17. Järgmiseks oli vastaseks türklanna, hetkel palju häid tulemusi teinud tõusev täht, Yigit. Kati võitis jälle 2:0 ja ees seisis veerandfinaal kohtumine 3. paigutust omava šveitslanna Jaquetiga. Pilti küll võistlusest ei olnud, kuid ta suutis jällegi tasavägise mängu enda kasuks pöörata 21:17, 24:22.

Pääs poolfinaali välja võideldud, kuid ees ootas küll 5. paigutust omav prantslanna, kuid nime järgi julgen pakkuda aasiast sisserännanud sulgpallihuviline. Esimese geimi suutis Kati küll võita, kuid rohkem jaksu ei olnud 1:2 kaotus. Võibolla järgmine kord.

Igaljuhul super tulemus meie sulgpalli Kristiina Šmigunilt. Edu talle edaspidiseks ja ärme unusta ka endale mõnikord pöialt hoidmast.


Wednesday, December 10, 2014

Hüüdnimed vol 4

Heiko Zoober
Lõvikuningas

Mängib väljakul tõelise kuningana ja enamasti nii peabki. Siiski, mõnikord tuleb endale meelde tuletada, et lõvi on džungli valitseja, kuid kindlasti mitte maailma.
Karoliine Hõim
Geisha

Välimuses on tsipa aasiageene ja see kajastub ka tema mängus. Tema hüüdnimeline šokolaad on magus, kuid mitte nii magus, kui temaga paari mängida.
Artur Zalužnõi
Zeus

Kes mäletab midagi Kreeka mütoloogiast, siis seal oli piksejumal nimega Zeus, kes valitses karmilt, aga õiglaselt. Hr. Zalužnõi on väljaku üleval üsna sarnane ja kes mingil põhjusel liialt vastu hakkab, siis on tal alati varrukast võtta kollane - mõnikord isegi punane - piksenool.



Tuesday, December 9, 2014

Hüüdnimed vol 3

Einar Veede
Kalamees

Noored, proovige korra Veedega võrgus mängida. Ta püüab teid niimoodi kinni, et järgmine kord tundub turvalisem pall auti tõsta. Vabal ajal meeldib suitsukala ahjus küpsetada.
Indrek Küüts
Vikatimees

Tundub selline küllaltki ohutu pikka kasvu peenike mees. Aga mängu lõpuks korjab ikka sinu skalbi.
Meelis Maiste
Hauakaevaja

Sobib imehästi Küütsiga paari mängima. Selles suhtes, et tema kaevab olukorra valmis ja Küüts vormistab ära.



Monday, December 8, 2014

Hüüdnimed vol 2

Andres Aru
Maru-Rahu-Aru

Nimi võtab kokku mu seni pikaajalisema meespaarismängu partneri üsna hästi. Sest ega muudmoodi minuga mängides ei saagi. Kuid ärme alahinda tema võimet otsustavatel hetkedel see rahulikkus unustada.
Sale-Liis Teesalu
Powerpuff Girl

Kunagisest  ja ka vist praegusest hittmultifilmist tuntud tegelased meenuvad iga kord, kui teda mängimas näen. Milline ta neist kolmest on, on ebaselge ja arvatavasti ebaoluline ka.

Mikk Aru
Karupoeg Puhh

Lausa mesimagusa jutuga Mikk on küll mõnikord liialt talveunes, kuid teda pikalt teades tean, et ta pole halb tegelane.


Sunday, December 7, 2014

Hüüdnimed vol 1

Daamid ja härrad, nüüd ja siin, võtan ette järgmise alateema, milleks on sulgpallurite hüüdnimed. Ükspäev mõtlesin, et näiteks korvpalli unelmate liigas NBA on mängijatele väga kihvtid hüüdnimed fännide ja ajakirjanike poolt pandud. Miks ei võiks sulgpallis niimoodi olla, kasvõi ainult siin meie väikses sulgpallitiigis? Teeme ära!

Kuigi ma veidi pelgan seda, kuna kellelegi hüüdnime panemine on suur vastutus õhukesel jääl. Inimestele ei pruugi meeldida nimi ega ka põhjendus. Seega isikud, keda ma järgnevalt hakkan mainima, palun andke mulle märku kui miski üldse ei meeldi või on ebamugav, et ma saaksin selle maha võtta. Aga üldiselt proovige seda mitte väga tõsiselt võtta, nii on kõige parem.

Mis seal ikka, hakkame pihta.

Mikk Järveoja
Vaikne Torm

Olles hiljuti temaga võistlustel paari mänginud jätab mees esmamuljel vaikse mulje. Ja tõepoolest ta ongi seda, kuid nii kui väljakule satub mängib isukalt. Tihtipeale tõmbab väljakul oma tempoga vastased keerisesse.
Helina Rüütel
Rapunzel

Arvatavasti kirjutas Lenna euroloo just Helina peale mõeldes. Ilmselgelt on hüüdnime põhirõhk saadud tema juustest, kuid ka tema lühike kasv ja sitkus toovad vähemalt mulle sellise pildi ette.
Karl Kert
Väike Nugis
Kellel mõni osa Discovery Nature kanalitelt vahele on jäänud ning nugisest suurt midagi ei tea, siis teen kiire kokkuvõtte. Väga liikuv, tegus ja tehniline elukas. Kaval loom, raske on teda võrku püüda, enamasti töötab see ainult jõuvõtteid kasutades.

Muutuvad olukorrad

Hou-jou, sulgpallisõbrad!

Augusti lõpus teatasin siinsamas blogis, et võtan kirjutamisest pausi ja pakkusin välja, et keegi teine võiks vahelduse mõttes siin sulgpallist kirjutamist jätkata. Avaldusi laekus omajagu ja mul võttis kõvasti aega, et neid kõiki läbi töödelda, ega ma tegelikult ei jõudnudki ning jõudsin järeldusele, et selle ajaga oleks saanud nii mõnedki postitused teha.

Kirjutamine tühi tähi ei võtagi aega, aga kõige raskem on inspiratsiooni leidmine. Usun, et väike paus tuli mulle kasuks ja suudan endas jälle avastada sulgpallimuhvi. Või vähemalt loodan.

Igatahes kohe on tulemas jõulud ja uus aasta algab alati sulgpallikalendris pauguga, kus materjali kirjutamiseks peaks olema. Elame näeme ja ehk ka kuuleme.

I'll be back!


Sunday, November 9, 2014

Hiromantide tuleproov: Eesti/Rootsi eri

Kuuba/Laanes - Nordh/Fabbeke 15/21 14/21

Meie noored tulevad särtsakalt peale ja rootslased ei suuda hästi harjuda, et meie paar enamasti kõrvuti mängib. Kuid mida punkt edasi, seda rohkem hakkavad rootslaste kogemused välja paistma. Sellegipoolest annab mäng kogu meie võistkonnale enesekindlust, et saab nende svenssonitega ka paarismängudes võrdselt mängida.

EESTI 0:1 ROOTSI

Must/Hurskainen 15/21 21/18 21/14

Hurskainen toob Raulile sünnipäeva puhul tordi, Must tänab teda pikkade pallivahetustega. Esimene geim rootslasel värskust jagub ja rabakud jäävad maha. Teises geimis jätkub korralik pesuloputamine ning Raulil õnnestub publiku kaasabil mäng otsustavasse viia. Intervallil vahetab Hurskainen särki, kuid see on pesus kokku tõmmanud ja ei saa seljast ära ka, peab lõpuni mängima. Must tunneb ennast 3ndas geimis mugavamalt ja viigistab seisu.

EESTI 1:1 ROOTSI

Tolmoff/Widh 21/12 21/13

Rootslanna pole kordagi Tolmoffi võitnud ja psühholoogiliselt on seis maruraske. Olukorda ei leevenda ka pasunad ja Laura Vana segakoor, mis igal võimalikul hetkel ennast kuuldavaks teeb. Küll saab Widh sellest mängust ka ühe positiivse kogemuse, kui üks laps talle peale mängu plaksu annab.

EESTI 2:1 ROOTSI

Kaljurand/Käsner - Ruponen/Hurskainen 15/21 13/21

Meie poisid lähevad pingevabalt peale ning asuvad esimene intervall juhtima, kuid selg vastu seina teevad rootsi viikingid omad järeldused ning leiavad kindluse. Käsner küll üllatab paari tahaserviga, kuid selleks hetkeks on mäng juba tehtud.

EESTI 2:2 ROOTSI

Hõim/Tolmoff - Fabbeke/Wengberg 21/19 13/21 21/18

Enne mängu teevad Karoliine ja Kati ühissoojenduse koos lastega, mille teeb isadepäeva puhul kaasa ka Mati Tolmoff. Mõlemad saavad sellest nii positiivse süsti, et spurdivad esimene geim eest ära ja suudavad edu lõpuni hoida. Teises geimis mängivad rootslannad liiga hästi ja viivad mängu otsustavasse. Just siis tuleb meie neiudele appi kolmas mängija, kelleks on loomulikult publik. Tolmoff taga, Hõim ees, nõnda Eesti võidab nagu üks mees!

EESTI 3:2 ROOTSI


Thursday, October 9, 2014

Sulgpalli EM-i valikturniir Tallinnas

See aasta proovis Euroopa Sulgpalliliit uut formaati võistkondliku EM-i läbiviimises. Nimelt toimuvad alagrupimängud ühes selles alagrupis osalevas riigis. Eestiga ühte gruppi loositi Rootsi, Itaalia ja Luxemburg ning kuna Rootsi loobus korraldamisest, siis saime meie võimaluse tuua kõrgetasemeline sulgpall kodupubliku ette.

Eestlased on juba üks külalislahke ja sõbralik rahvas ning selle tõestamiseks annan meie vastastele ülevaate, mis neid murelikuks võib teha. Ehk teisisõnu: „Parem karta, kui sulgpallis sulg sappa saada!“

Meie koondise liidriks on Raul Must. Ta austab vastast alati ja teeb enne mänge põhjaliku eeltöö. Kiire raport näitab, et tugevateks külgedeks on Luxemburgil heaoluühiskond, Itaalial super pitsad ja Rootsil ilusad naised. Teisteks mängudeks on meeste poolt valik ühtlane. Praegu on veel ebaselge, kes on veepoiss, kes rätikuvibutaja ja kes mängumees.

Naiste poole pealt on esireketiks come backi teinud Kati Tolmoff. Come forwardi lainel on Nõo keskkooli klassiõed Kristin Kuuba ja Helina Rüütel, kes on väljakul rohkem koos mänginud, kui mõni oma pinginaabriga tunnis istunud. Ära ei maksa unustada ka osavat Karoliine Hõimu, kes on heal päeval võimeline paljudele hambaid näitama ehk naeratama.

Kes pääseb finaalvõistlusele? Kas Eestil on võimalus? Elame näeme. Üks on raudpolt kindel, olla sulgpallihuviline on vinge!


Tuesday, August 26, 2014

Uued olukorrad!

Kopp-kopp!

Kes on?

Uus hooaeg.

Sellise lameda sissejuhatusega ma siis alustasingi.

Tahtsin teemaks võtta just sellesama sulgpalliblogi. Kui ma umbes 2 aastat tagasi selle Sulgpalliliidu palvel tegin, siis mul polnud kindlat visiooni, milline üks sulgpalliblogi välja peaks nägema? Kas ametlik, asjalik või "Kroonika" moodi? Alateadlikult võtsin sellise joone nagu meie armastatud mäng ise - mitmekülgne. Proovisin kirjutada nii, et kõigil oleks midagi lugeda ning tuletaks meile meelde: "Pagan, küll see sulgpallielu ja mäng võib kihvt olla!". Kuidas see mul õnnestus on igaühe enda otsustada.

Viimase aastaga olen tasapisi oma rolli sulgpallis kasvatanud ja tunnen, et just sellest uuest hooajast jääb mul liiga vähe aega selle blogiga tegelemiseks. Mul oleks ääretult hea meel, kui keegi meie sulgpallipere seast oleks huvitatud sellega jätkama.

Lõpetuseks tahaksin vabandada nende ees, kes võisid võtta isiklikult, et ma neid mõnes võtmes siin blogis mainisin. Ma ei soovinud halba.

Soovin kõigile suurepärast hooaega! Kohtume saalis!

Tuesday, July 29, 2014

Sulgpalli Reporter

Tere tulemast Suve Sulgpalli Reporterit lugema.

Viime teid kurssi viimaste kuude tähtsamate ja vähem tähtsamate uudistega. 

1. 30ndal juunil oli Triitoni Sulgpalliklubi korraldanud šhowõhtu "Titaanide heitlus", kus võtsid omavahel mõõtu meespaar Must/Lang-Zoober/Rääbis, naisüksik Tolmoff-Teesalu ja õhtu maiuspala meesüksik Must-Lang.
Publikut oli kogunenud terve saalitäis ning 2 tunnise ürituse sisse mahtus õhtujuhtide etteasteid, Luisa Värgi esitatud lugusid ning loomulikult tuliseid sulgpallimänge.
Kasutati uut punktisüsteemi, kus mängiti 5-st geimist parem 11-ne punktini. Meespaaris võitsid Zoober/Rääbis 3:2, Tolmoff võitis Teesalu 3:1 ja Lang oli parem Mustast 3:2, kuigi jäi geimidega 0:2 taha.

2. Kati Tolmoff esines eestlastest kõige paremini populaarsel suvevõistlusel White Nightsil Venemaal saavutades 3-4. koha.

3. Triitoni maffia käis Valka paarismänguturniiril sulgpallivarustuse röövil. Kokku saadi 840 euro eest Yonexi varustust võites kõik, mis võita andis. Koosseisu kuulusid Mihkel Laanes, Heiko Zoober, Eliise Kikas, Marianne Haar.

4. Rainer Kaljumäe kolis mõneks kuuks Šveitsi.

5. Ants Mängel ja Laura Vana käisid koos trennis. Mõnikord on trennist osavõtt tähtsam kui võit - mina vähemalt arvan nii.

Thursday, May 29, 2014

Super ja Klubide Karikas

Eelmine nädalavahetus toimus nostalgilises Lasnamäe hallis Eesti parimatele GP mängijatele mõeldud hooaega lõpetav Super Karikas. Tõsi, kalendriplaanis on veel Balti Seenioride Meistrivõistlused Tartus ja Li-Ning Tondirabas.

Meesüksikmängus noppis võidu napilt võistlusele pääsenud Rainer Kaljumäe. Eelnev nädal SELLi mängude esikohale lisandus ka Super Karika tiitel. Finaalis võitis ta Heiko Zooberit 2:0, kes omakorda poolfinaalis tegi tõelise come-backi Meritsa vastu, olles kolmandas 15:20 taga. Kolmanda koha sai Raul Käsner.


Naisüksikmängus kaitses tiitlit Kristin Kuuba. Kõige suuremat vastupanu osutas poolfinaalis Marran, kes sai lõppkokkuvõttes 3. koha. Finaali mängis ennast Kaisa Simon, kes võitis teises pingelises poolfinaalis Sale-Liis Teesalu.

Meespaarismängus triumfeerisid Kaljurand/Käsner, kes alistasid poolfinaalis Aru/Mängeli ja finaalis Lukin/Kivinurme.


Naispaarismängus võidutsesid favoriidid Teesalu/Marran, kuigi poolfinaalis sundisid neid kolm geimi pingutama Jürimäe/Ainen. Teiseks tulid Mazurtšak/Tomband.

Segapaarismängus üllatasid Ainen/Mängel poolfinaalis Kaljurand/Tombandit, kes hiljuti võitsid Riga Openi ja ennegi GP-del head taset näidanud. Finaalis alistasid Ainen/Mängel Kasela/Marguse 2:0.


25ndal mail toimus Nõo Spordihoones ka Klubide Karika finaalkohtumine, kus 4:3 võidu võttis TÜASK I võistkond. Otsustavaks sai segapaar, kus Kaljurand/Tomband võitsid Kasela/Rüütlit 21:19 kolmandas.

Võistkonda kuulusid Raul Käsner, Mikk Järveoja, Kristjan Kaljurand, Kertu Margus, Laura Tomband, Helen Kaarjärv ja treener Heiki Sorge.

Saturday, May 10, 2014

Hooaja parimad meespaarismängijad

Veel on jäänud mõni üksik turniir, kuid enamjaolt on Eesti parimad selleks hooajaks oma mõõduvõtmised ühele poole saanud. Super Karikas veel on, kuid sinna pääsevad TOP 4 paari ja järgneva tabeli koostamisel ma seda arvesse ei võta. Just nimelt, mõtlesin, et pole ammu üht tabelit välja mõelnud ja avaldanud.

Süsteem järgmine - kokku 5 GP-d, 3 Paarissulge, 1 EMV = 9 võistlust

I=5p 
II=3p 
III-IV=2p

Sulgudes nendel võistlustel osalemiste arv, järgi üldpunktid ning lõpus kasutegur (punktid jagatud võistluste arvuga), individuaalselt, sest ikka mõnikord kindlad paarid ei mänginud ja mõni vahetas ka hooaja keskel partnerit. Kuidas keegi esines?

Kaljurand 5+5+3+2+3+5+3= (7) 26,                 kt=3,7
Mängel 2+5+2+3+5+5= (7) 22,                         kt=3,1
Kivinurm 2+3+5+3+5+2+2= (8) 22,                 kt=2,75
Käsner 2+2+2+5+3+5+3=(8) 22,                      kt=2,75
Lukin 2+3+5+3+5+2+2=(9) 22,                        kt=2,4
Aru 2+5+2+2+3+5= (6) 19,                              kt=3,1
Kaljumäe 2+2+5+2+2+5= (7) 18,                     kt=2,5
Kasela 5+5+3+2= (4) 15,                                  kt=3,75
Talts 3+2+2+2+2= (7) 11,                                 kt=1,5
Sauk 3+2+2+2 = (6) 9,                                      kt=1,5
Veede 2+3= 5
Rääbis 3+2= 5
Üprus 2
Lepassaar 2
Järveoja 2
Pärle 2

Kõige efektiivseim mängija hooajal 2013/2014 Robert Kasela.
Enim punkte teeninud mängija hooajal 2013/2014 Kristjan Kaljurand.

Tuesday, May 6, 2014

Riga Open ja Paarissuled

Lätis toimus nädalavahetusel Riga Open, kust võtsid osa mitmed eesti mängijad.

Meesüksikmängus omas esimest paigutust Raul Must ning ta võttis ka esikoha, kaotamata geimigi. Peale nelja aastat esimene rahvusvaheline turniirivõit. Vähemalt Postimehe andmetel, see aasta sai Raul mu teada Odense Classicu võistluse võidu.

Naispaarismängus jõudsid finaali Marran/Teesalu, kuid kuna Kati-Kreet pidi Taiwani järgmistele võistlustele sõitma, anti taanlastele loobumisvõit.
Naisüksikmängus jõudsid Laura Vana ja Kristin Kuuba mõlemad poolfinaali.
Meeldiva üllatusena tuli aga segapaarismängu võit Eestisse, Kaljurand/Tombandile.



Tartus olid samal ajal Paarissuled.

Meeste A-liigas oli kokku 11 paari ning kaarte oli segama tulnud ka 3 vene paari. Võit jäeti siiski Eestisse ning selle eest hoolitsesid ennast korraks uuesti leidnud paar Kaljumäe/Mängel, hüüdnimega Kaljumängel! Poolfinaalis võideti valitsevaid Eesti meistreid Kivinurm/Lukinit 21:19 kolmandas ning finaalis venelasi 2:0.

Naiste A-liigas osales ainult 2 paari, kus Kaarjärv/Margus alistasid Sorge/Järveoja 26:24 21:14. B-liigas triumfeerisid Pall/Kikas, kes alistasid finaalis Arumets/Lattiku.

Madis Jaska tegi meeste ühest poolfinaalist ja finaalist ka video, mis on YT-s üleval. Üldiselt ma ei peatuks ühel ainsal löögil, aga finaalis 26 minuti peal õnnestus midagi ebatavalist. Ma olen trennides seda sadu kordi proovinud ja mõned üksikud korrad pihta saanud, rääkimata väljaku joontesse ning punktiks löömisest. Lapsed, ärge seda kodus tihti proovige - see ei tule pikas perspektiivis kasuks. Aga hea tunde teeb küll!

https://www.youtube.com/watch?v=tlD_xE7lPGE&list=HL1399354609

Monday, May 5, 2014

Sulgpallur peol

Nädalavahetusel olid Paarissuled Tartus. Vahelduseks räägiks mitte võistlusest, vaid afterpartyst. Nimelt toimus ühine istumine Püssirohukeldris, kus esines vana hea Terminaator. Lisaks söömisele ja joomisele, käis õhtu juurde ka "väike" tants. Kuna aga kohati oli muusika üsna valju, siis pidime rääkima salvräti peal. Mida siis ikkagi sulgpallurid peo ajal mõtlevad?

Küsimus: "Tegevus, mida kindlasti täna õhtul tahaksid teha?"

1. Üks korralik "High Five!"
2. Üks suur grupikalli :)
3. Üks quickstep
4. Sehkendada
5. Tahaks teha ühe ühise lolluse
6. Juua veel ühe siidri
7. Jaagupiga ühe laulu
8. Magada
9. Räigelt tantsida
10. Pidu panna ja koju kunagi
11. Süüa
12. Puhata
13. Sõpradega mõnusalt koos tantsu lüüa

Vastasid: Einar, Vahur, Raido, Heiki, Ants, Karl, Kätrin, Karl, Katre, Eve, Krissu, Aile, Terje.

Nüüd on ainult küsimus, kes mida vastas? Jätan selle Teie otsustada.

Tuesday, April 29, 2014

Tartu GP5 ja Super Karikale kutsutavad

Eelmisel laupäeval 26. aprillil toimus Tartus selle hooaja viimane Täiskasvanute GP, arvult viies. Osales 139 mängijat, neljas erinevas liigas ning võistlus oli ühepäevane, mis ühest küljest oli hea, et sai kenasti õhtale. Teisest küljest, mängudega alustati juba kella 9st ja need aktiivsed sulgpallurid, kes mängisid kõiki 3 liiki said minu arvates ülekoormuse. Näiteks Kristin Kuuba, kes pidas kokku 11 mängu ja 26 geimi, kuskil 11 tunni jooksul. Kusjuures kevadiselt palavas saalis ning A-liigas, kus üldiselt keegi midagi lihtsalt ei anna. Sära kaob silmist ära ja sa ei lähe mõnusa ärevusega väljakule, vaid tundub nagu keegi sunniks takka. Aga mina pole mingi ütleja selle koha pealt.

Meesüksikmängus seilas veenvate 2:0 võitudega etapivõiduni Rainer Kaljumäe. Finaalis alistas ta Raul Käsneri, kes omakorda oli poolfinaalis väljalülitanud Eestikate hõbeda Heiko Zooberi. Üllatushõngulised mängud olid Kangur/Käsneri ja Talts/Zooberi veerandfinaalid. Favoriidid seekord siiski ei vääratanud.

Naisüksikmängus oli üle lahe ja lõunasse külla sõitnud Karoliine Hõim, napsates ka esikoha. Teiseks tuli Kristin Kuuba, kuid alagrupis oli tema vastu üllatusvõidule lähedal vanuseklassisõbranna (kui selline mõiste olemas on) Sale-Liis Teesalu. Kolmas oli Kati-Kreet Marran.

Meespaarismängu finaalis kohtusid samad paarid, mis GP 4-gi, Aru/Mängel ja Kaljurand/Käsner. Kusjuures Kaljurand/Käsner olid saanud poolfinaalis parajalt soolase revanši valitsevate Eesti meistrite Lukin/Kivinurme üle. Rääkides revanšidest, siis Aru/Mängelile kulus ka eelmisest GP-st üks ära ning nad võtsid esikoha.

Naispaarismängus oli kaks neljast alagruppi ning mänge oli palju. Finaali murdsid teineteise mänguga vast liiga hästi kursis olevad U17 neiud Kuuba/Rüütel ja Teesalu/Marran. Kuigi viimased on olnud mitmeid kordi väga lähedal võidule, siis siiani pole nad valitsevaid noorte/juunioride/täiskasvanute Eesti meistreid alistanud.

Segapaarismängus on Kaljurand/Tomband GP-del ainult võite tunnistanud ja nii ka seekord. Finaalis võideti Eestikate hõbedapaari Laanes/Kuubat. Kuigi tase on ühtlane, sest nii Ainen/Mängel kui Järveoja/Rüütel sundisid finaalipaare lõpuni pingutama, mõlemad napid 3.geimised lahingud.

Heidaks ka pilgu Super Karikale kvalifitseeruvatele mängijatele. See on kõigest spekulatsioon, sest osad mängijad võivad alt ära hüpata, kuid hetkeseis on järgmine.

MÜ - Käsner, Järveoja, Merits, Zoober, Talts, Kapp, Kangur, Pärle
NÜ - Simon, Teesalu, Marran, Kaarjärv, Hõim, Lattik, Kuuba, Piho või Eenmaa
MP - Aru/Mängel, Kaljurand/Käsner, Lukin/Kivinurm, Sauk/Talts
NP - Marran/Teesalu, Kaarjärv/Margus, Järveoja/Sorge, Ainen/salapärane partner(?)
SP - Mängel/Ainen, Kaljurand/Tomband, Kasela/Margus, Lukin või Mazurtšak - oleneb, kelle nad partneriks valivad, sest omavahel nad vist enam ei mängi. Või kes teab, äkki teevad lahkumismängu?

Kuna enam paaripõhist edetabelit ei ole, siis süsteem pidi niisugune olema, et Liit saadab kutsed TOP 4 mängijale ning nemad valivad endale paarilised (enamasti eeldades, et oma tavalised paarilised) ja siis liidetakse punktid.

Lõbus fakt. Kristjan Täherand võitis Heiki Sorget üksikmängus ja veel ametlikus mängus.

Tuesday, April 22, 2014

Kuulus ja soomlane

Nädalavahetusel käisid soomlased Noorte GP-l eestlastega rammu katsumas. Nendega kaasas oli üks endine Soome tippmängija Pontus Jäntti, keda tõtt öelda mina polnud varem kuulnud. Aigar, Jüri ja Heiki olid üsna hästi kursis. Tookski ühe intervjuu tema kohta ja usun, et ta on üks parimaid mängijaid, kes Eesti pinnal võistlusi vaatamas käinud.

Pontus Jäntti


1. Alustasid mängimist 8-aastaselt. Millal otsustasid end täielikult sulgpallile pühendada?
- Umbes 14-aastaselt.
2. 1987 Varssavis tulid Euroopa Noorte Meistriks. Mis tunne oli?
- Võit tundus seal eriti magusana, sest see oli juba mitu aastat eesmärgiks.
3. Sinu parim maailma edetabelikoht on 18. aastal 1992. Kui palju sa selle nimel tööd tegid?
- Palju! Treenisin järjekindlalt kaks korda päevas - üks sulgpallitreening ja teine füüsiline treening (näiteks jõusaal või tervisevõimlemine).
4. Sulgpall on selgelt aasialaste mäng. Mis on neil, mida meil ei ole?
- Elasin aastatel 1994-1996 Malaisias Kuala Lumpuris treenides Malaisia koondisega. Aasialastel on näiteks väga palju mängijaid! Spordiala väärtustatakse hoopis teisel tasemel kui siin, Euroopas. Nad treenivad väga palju ja väga kõvasti. Kõike ei pea neilt ilmtingimata kopeerima - süsteem on päris armutu ja üksikisikule ei pöörata piisavalt tähelepanu.
5. Sul on palju suurvõite, oled kahel korral osalenud olümpial, kuid millist pead enda jaoks kõige olulisemaks saavutuseks?
- Olen kaks korda olnud GP finaalis ehk siis maailma 16 parima mängija seas. Samuti olen kaks korda võitnud Šoti lahtised. 
6. 2014 ja Finnish Openi wild card. Miks sa ei läinud?
- See oli nüüd küll aprillinali! Mu keha ei kannata kahjuks enam sellist mängimist välja. 
7. 2004 olid veteranide maailmameister 35+ vanuseklassis. Aga aastal 2014?
- Väga tore oleks veteranide võistlustel osaleda, aga nagu tõdesin, on keha nii palju kulunud, et ma ei saa enam mängida tasemel, kus tahaksin.
8. Lapsed ja sinu sulgpallikool - kuidas neil läheb?
- Kõik mu lapsed mängivad sulgpalli. Nad saavad ise otsustada, mis tasemel ja palju mängivad, ma ei taha neid mitte kuidagi sundida. Ma tean, et tippsportlase elu ei ole lihtne ja nõuab alale täielikku pühendumist. Minu meelest on laste mängus olulisim see, et neil on liikuv eluviis ning toredad sulgpallisõbrad. Ise alustasin sulgpalliga oma venna jälgedes, nemad küll enam ei mängi. Mu ema ja isa ei ole kunagi mänginud, nad polnud eriti sportlikud. 
9. Mida soovitad lastele/noortele, kes tahavad maailmameistriks saada?
- Edu saavutamine nõuab väga kõva tööd. Vaja on kirge ja tahet harjutada järjepidevalt ning pikka aega oma eesmärkide saavutamiseks.
Lisa: 
Pontus Jäntti, sündinud 20.12.1968
U19 Euroopa Meister 1987 Varssavis
Pärast tema võitu rajati ainuüksi Espoos juurde üle 20 uue sulgpalliväljaku
Parim maailma edetabelikoht 18. aastal 1992
Kaks korda võitnud Šoti lahtised (1992, 1998)
Kaks korda olnud olümpial (1992, 1996)
Kaheksakordne Soome meister üksikmängus ja korra meespaaris
2004 Malaisias veteranide maailmameister 35+
Vennad Klaus ja Markus 
Lapsed: poeg Robin (Soome meister 2014 U11 meespaaris, hõbe üksikmängus ja segapaaris), tütred Jenny ja Jessica.
Pontus Jäntti Sulkapallikool Espoos
Tervise- ja toitumiskonsultatsioonifirma Ponsport OY


Intervjuu viis läbi Evelin Vanaselja. Suured tänud talle!

Sunday, March 30, 2014

Ants Mängeli "Dream Match"

2020. aasta Eesti meistrivõistluste meesüksikmängu finaal

(Uus süsteem: võitja saab olümpiale!)


VASTANE

Nimi: Raul Must
Hüüdnimi: Must Win
Tugevus: Hüüdnimi
Nõrkus: Eestis pole



KANGELANE

Nimi: Ants Mängel
Heal lapsel mitu hüüdnime: Mängel->Mõngel->Džungel->Džunki
Tugevus: Usk iseendasse
Nõrkus: Mitte jõudmine


ENNE MÄNGU

Ärkan päikesetõusuga, esimese asjana panen "Survivor - Eye of the tiger" loo korduse peale. Teen 50 kätekõverdust ja pühendan need kõikidele oma FB sõpradele. Moosin ära Laura Vana, kes teeb mängupäeva hommikul mulle Vanapere köögikatsetused.

MÄNG

Lähen tõelise tiigrina väljakule, sest nii juhtub kui oled mitmeid tunde Rocky lugu kuulanud. Esimene geim lähen 10:0 juhtima ja saali vaatama tulnud Gert Kullamäe hakkab tagareas barankasi jagama. Autopiloodil jõuan 20:10 eduseisuni, kuid siis teeb Must 9 oma elu parimat punkti. 19:20 seisul võtab aga servikohtunik Ago Tiiman jalavea.

Teises geimis mängin ilueedit ja hoian energiat otsustavaks, sest 3. geimis on palju stiilsem võita. Kaotan 1:21, ainukese punkti saan eeskujulikult sooritatud liblika eest.

Otsustavas geimis vahetan särki ning panen endale selga Heiki Sorge 2005. aastal tiitli toonud särgi. See annab kuskilt lisaenergiat ja püsin intervallini mängus, 10:11 Mustale. Õpetussõnu tuleb aga üllatuslikult andma Rauli treener Mart Siliksaar, kes ütleb, et teeb mulle lõuna välja, kui võidan. Rohkem motivatsiooni mul vaja pole ning sprindin finišisse 21:13.

PEALE MÄNGU

After party õhtujuht on Ville Lang ning koos sulgpallisõpradega nõksutame puusi ööklubis Amigo. Arve maksab Europark.

Monday, March 24, 2014

Eestlased välismaal müramas

Türgis Ankaras lõppesid U17 noorte Euroopa Meistrivõistlused. Võistkonna võistluses kuulusid koondisesse: Mihkel Laanes, Mikk Õunmaa, Andres Roogsoo, Kristin Kuuba, Helina Rüütel. Individuaalturniil lisandusid naispaari mängima Kati-Kreet Marran ja Sale-Liis Teesalu.

Meie võistkond oli loositud alagruppi Taani, Austria ja Leeduga. Austria ja Leedu vastu võeti 4:1 võit ning alagrupist edasipääsu otsustas mäng esimese paigutuse Taaniga.
Kristin viis naisüksikuga Eesti juhtima, Mihkel Taani esimese üksiku vastu ei saanud. Naispaar Helina/Kristin tulid kolmandas uskumatust seisust (vist oli 13:18) välja ning Eesti asus 2:1! juhtima. Ma küll kohal ei olnud, aga usun, et taanlastel olid sel hetkel umbes sellised näod peas:

























Meespaar Mikk/Andres kaotasid ning otsustavaks sai segapaar. Kahjuks kaotasid Mihkel ja Helina kolmes geimis, viimane 15:21. Suurüllatus oli lähedal ja samuti ka parima teise koha saanud tiimi edasipääs, kuid lõpuks jäädi jagama siiski 9-15 kohta.
Taani tuli Euroopa meistriks.

Individuaalturniiril tegid parima tulemuse segapaar Mihkel/Kristin jõudes veerandfinaali. Mihkel mängis ennast üksikus 16 sisse kaotades vanale tuttavale A.Antonsenile, kes tuli ka meistriks. Kristin jõudis samuti 16 hulka ning kaotas taanlannale. Helina jõudis sama kaugele, kaotades sakslannale Y.Lile, tulevasele tiitlivõitjale. Naispaaris said mõlemad Eesti paarid ühe võidu, kuid ühe ringi kaugemale jõudsid Kati-Kreet ja Sale-Liis.


Eelmine nädal toimus ka 40. Yonex Polish Open, kus osalesid Laura Vana ja Karoliine Hõim. Mõlemad murdsid ennast kvalifikatsioonist põhiturniirile. Laura alistas esimeses ringis venelanna, kuid pidi alla vanduma teisele venelannale, ka Eestis mänginud Olga Golovanovale.
Karoliine alistas esimeses ringis austraallanna ning 16 seas pingelises mängus Sarah Walkeri 16:21 22:20 21:16. Ramm sai otsa veerandfinaalis Bulgaaria raudvara P. Nedelcheva vastu 1:2.

Ülivõrdeid liialt kasutada pole vajadust, aga ütlen ausalt, et igati tublid esitused eestlastelt nii noorte kui täiskasvanute klassis.
Järgmine suurem võistlus, kus meie omad suures osas esindatud on Finnish Open aprilli alguses.

Monday, March 10, 2014

Nii nad on öelnud...

Mõned tsitaadid, mida olen sulgpalliväljakul ja sellest eemal kuulnud erinevate persoonide suust. See ei tähenda muidugi, et nad nende autorid on, aga see ongi vist ebaoluline.

1."Sada lööki järjest ning ei eksi, kuid siis eksib, aga kutsub ennast kohe korrale." Indrek L
2. Enne eestikate segapaari poolfinaali Laanes/Kuuba vastu mulle öeldud fraas"Te võidate nii kui nii!“ Me ei võitnud... Mart S
3. Peale tripsuga lööki joone peale "Sajast sada." Peale valgesse linti löödud lööki, mis ei lähe üle "Kirikumaks maksmata." Kalle K
4. Jalgade töö kohta "Tantsi mulle." Jüri T
5. Pärast segapaari unelmate tabeli saamist, hooajal ühtegi turniiri mängimata "Kunagi sai ju mängitud." Rainer K
6. Trennimängus käimas pingeline geimilõpp 16:16. Kalle lööb servivastuse tripsuga joone peale. "Nüüd on mäng tehtud!" Kalle K
7.Proovid ees vahelt kätte saada, aga lööd raamiga enda ette „Kirvega kurge püüdma“ Kalle K
8.Pubis, kus oli kokku 2 neiut ja mingi kilo mehi, astuvad uksest sisse veel 4 kutti "Peab jooksumängu tegema" Kogenud sulgpallur.
9. Enne U19 Finlandia Cupi poolfinaali Horvaatia vastu „Peab poistel nõelaga õhu välja laskma!“ Aigar T ja Raul M
10. Seisul, kus on saadud mitu olulist punkti järjest ja geimilõpp läheneb „Kellele lüüakse hingekella?“ „Kas nii tapetigi Ferdinand?“ Kalle K

GP4 Tondirabas

Nädalavahetusel toimus Tondiraba Sulgpallihallis täiskasvanute GP4. Võistlus oli taaskord kahepäevane - üksikmängud laupäeval ja paarismängud pühapäeval. Minu arvates, kui osaleb üle 160 mängija, siis see on ainuõige lahendus. Loomulikult osad skeptikud kergitavad kulmu ja kurdavad ööbimise ning üldse suurema ajakulu pärast. Kuid paljud tahavad üksikut ja paari või isegi 3 liiki mängida ja täiskasvanute klassis on see ühel päeval liiast! Pealegi sa tead paremini ette, millal ja kui kaua sul aega läheb? Üks variant on panna kuni (pool)finaalideni, kuid siis tekib küsimus, kui näiteks Tartust tulnud peavad "elumängu" pärast endalegi üllatuseks kell pool 9 õhtul ööbimist otsima.

Räägime tulemustest ka.

Meeste üksikmängus jõudsid finaali Kaspar Kapp ja Raul Käsner. Kapp murdis alagrupis paljude üllatuseks Mikk Järveoja kindlalt 2:0, Käsner madistas 3 geimi poolikus tagasitulnud sõdalase Kristjan Täherannaga. Kuigi finaalis Kaspar võitis esimese ja juhtis teises 15:12 suutis rebane Käsner lõpus kindlamalt mängida. Kui sa pole kunagi vastast võistlustel alistanud, siis see esimene kord on alati nii raske. Mul oli kusjuures Kaspar sinu võidu korral eraldi postituse nimi välja mõeldud - GAAP4 - ehk järgmine kord.

Naisüksikmängus jõudsid finaali Kaisa Simon ja Sale-Liis Teesalu. Sale-Liis tegi eelmine nädalavahetus saadud kaotusest Kati-Kreet Marranile omad järeldused ning võttis magusa revanši 2:0. Finaal oli omapärane. Ei juhtu just tihti kui üks läheb hakatuseks 10:0 juhtima. Kuid Kaisa leidis oma mängu ning lõppskoor ja mäng oli küllaltki tasavägine 21:17 21:19. Võit Teesalule.

Meespaarismängus jõudsid finaali 1. ja 2. paigutus Aru/Mängel ning Kaljurand/Käsner. Üsna kindel võit viimastele 2:0, kuigi teises oli lõpus ärevust, kui seis oli 18:18. Kirjutan siinkohal veidi kohamängudest ehk siis lohutusringist. Saan aru, et kõik tahavad võita ja kõrgematele kohtadele mängida, KUID see ei tähenda seda, et tohiks mõelda "vahet ei ole, kuidas läheb" ja tulla väljakult ära sellise näoga, et "ei viitsinud mängida, mõttetu koht see 5.". Iga võistlussituatsiooni tuleb maksimaalselt ära kasutada ja anda endast selle päeva maksimum! Järgmine kord pole mõtet suure raha eest EM-idele või kõvadele noortevõistlustele sõita, kui ei suuda kohalikke teise järgu harrastajaid võita ja motivatsiooni leida. Mees tuleb olla ja kogu aeg ennast tõestada!

Naispaarismängus osales 5 paari ja poolfinaalis oli huvitav vastasseis noore koondisepaari Teesalu/Marrani ja Eesti selle aasta pronkspaari Jürimäe/Laansoo vahel. Kolmandas oli kogenumatel naisterahvastel kasutada matšpall, kuid viimaseid punkte mängisid kindlamalt noored lõppgeim 22:20. Üldvõidu võtsid samuti Kati-Kreet ja Sale-Liis alistades finaalis Külle Laidmäe ja Gretel Aineni 21:13 21:19.

Segapaarismängus võitsid Kaljurand/Tomband, ainukese geimi suutsid neilt röövida Aru/Jürimäe. Teiselt poolt murdsid ennast 2. kohale Täherand/Laansoo. Huvitav lugu, et olin vabatahtlikult selle paari kokkupanemise agent. Nii see segapaari elu käib, kunagi ei tea, kes kellega välja tuleb.

Viimane GP5 toimub 26. aprillil Tartus ja korraldab TÜASK. Pärast seda saab vaadata, kes kvalifitseeruvad hooaja lõpus toimuvale Super Karikale.

"Meistrite Liiga" küsitlus

Tallinn/Tartu "Meistrite Liiga" küsitlus sai läbi ning hääle andis 90 inimest. Ülekaaluka võidu võttis 60 hääle ehk 66%-ga Tartu.

Loomulikult ei olnud tegemist vana rivaalitsemise provokatsiooniga, lihtsalt lõbusa võrdlusega.

Kuid kui nüüd aus olla, siis sulgpallimaastikul esineb siiamaani tegevaid persoone, kes võtavad alateadlikult sellise hoiaku, et "Vaadake kui hästi MEIL (siin Tartus või Tallinnas) on!". Minu arvates võiks proovida koos ühise eesmärgi nimel tegutseda!

Tuesday, March 4, 2014

GP4 ennustusvõistlus

Tähelepanu sulgpallurid ja sõbrad!

Nädalavahetusel on tulemas Täiskasvanute GP 4, mis toimub Tondiraba Sulgpallihallis. Taaskord korraldame ühe ennustusvõistluse, millest osavõtt on kõigile TASUTA. Ei pea osalema võistlustel ega ka saalis viibima.

Reeglid on järgmised:
1) Ennustad A-liiga meesüksikmängu finaliste ja üldvõitjat: iga pihtaläinud nimi annab 1 punkti. Maksimum on järelikult 3 punkti.
2) Ennustad A-liiga segapaarismängu finaliste ja üldvõitjat: iga pihtaläinud nimi annab 1 punkti. Maksimum jälle 3 punkti.
NB! Ei pea olema loogiline ennustus. Näiteks võite panna meesüksikus finalistideks Käsner ja Merits, kuid võitjaks Järveoja.


Vastused kirjutage kommentaaridesse, FB GP4 evendi alla või laupäeval enne võistluse algust kohtunikelauda.

Vastuse näidis: MÜ Käsner/Merits (finalistid), Järveoja (võitja).
TABELID ON VÄLJAS!


http://tournamentsoftware.com/sport/tournament.aspx?id=8EB0676A-A7BB-4020-BDB5-2F75A2E91BA5

Mainiks, et esimese ennustusvõistluse võitis Kersti Lang maksimum 6 punktiga.
Enim punkte saanud osalejate vahel loositakse välja täisgrafiit reket! Ootame kõiki osalema.

Ära kahtle, ennusta!




Monday, March 3, 2014

Muljeid noortekatelt 1-2-03

Nädalavahetusel toimusid TÜASKi spordihoones Eesti Noorte Meistrivõistlused. Kõik täpsemad tulemused on kenasti badminton.ee lehe peal välja toodud, et ei hakka kordama. Küll räägiks mõndadest mängudest ja situatsioonidest, mis silma jäid.

U11 oli põnev vastaseis laupäeval poolfinaalis Taanis õppiva ning treeniva Steven Pärnasalu ja "reketipikkuse" Tauri Kilgi vahel. Stevenit teab vast Eesti laiem sulgpallirahvas rohkem, kuid südikalt ja hingega mänginud Kilk valmistas üllatuse. Kolmandas geimis mindi intervallile seisus 11:10, kuid siis sai Kilk 7,8 punkti järjest nii, et rallisid ei tekkinud. Minu arvates ei olnud põhjus väsimuses või oskamatuses, vaid lihtsalt pinges. Kõik võib ju natuke ilusam ja parem olla, aga proovi käsu peale meistrivõistluste pingelises mängus külma pead säilitada. See ei ole nii kerge, aga 10. aastaselt kohe kõike korraga nõuda pole ka mõtet. Anname aega ja on oodata kihvti rivaalitsemist.

U15 vanuserühmas domineeris Karl Kert. Tema varju jääb samuti asjalik ja potentsiaalikas mängija Matis Kaart. Vähemalt mulle jääb mulje, et tal on rohkem paarismängu lööke ja liikumist ning ehk on rohkem varianti Kerdile segapaaris (paari mängis ta U17 Laanesega) vastu saada. Juba selle pärast, et ta meespaaris U17 suuremate poiste vastu ennast proovile pani, näitab, et poisil on tahtmist. Kuid arvatavasti oli siin Siliksaare käsi mängus, sest ei näinud küll Laanese ja Kaarti näost väljakul, et nad kõvasti koos trenni oleks teinud või hästi väljakul läbi saaks.

Laanesel jäi kolmekordne tiitel just meespaari taha, kui nad Kaartiga poolfinaalis Ott/Suvile alla jäid. Pean tunnistama, et mina ei olnud küll viimastest suurt midagi kuulnud. Küsisin Kaljumäelt ka pool naljaga, et mis tänavavabrikust sa need kutid saali tirisid? Aga au neile, et nad juba täiskasvanute klassis tegusid tegeval Laanese ees aukartust ei tundnud.

U17 naistest rääkides, siis pole ammu sellist kuldaastat olnud, kus 4 igati tasemel neiut omavahel võistluselt võistlusele madistavad. Räägin siinkohal Kuubast, Rüütlist, Teesalust ja Marranist. Tundsin kaasa nendele poistele (va Laanes), kes pidid oma segapaari meesuhkuse alla neelama ja kõrval(ringi) mängima. Tean omast käest sedagi ja ütlen teile, et kui keegi näitab näpuga või küsib umbes, et: "Mis toimub, oled mees või ei ole?!". Siis vastus peaks alati olema üks: "Taktika".

Kõik teavad Kuubat, aga minu arvates on liiga vähe tähelepanu saanud Helina Rüütel. Üksikus valmistas Kristini vastu veidi närvikõdi, kui juhtis esimeses geimis 16:15, lõpuks siiski 16 ja 15 silma, kuid just mängupilti ja isu on kõrvalt tore vaadata. Samuti on ta naispaaris ja segapaaris osav. Tema vastu on tõeline peavalu mängida segapaari, kuna ta on lühikest kasvu ja vasakukäeline. Ei karda vahelt võtta ja tugevalt lüüa.

Veel tahaks tervitada noormeest Nõost nimega Robert Joonas, kes saavutas kõigis kolmes mänguliigis 4nda koha, mängides kümnest mängust kuues 3 geimi. Nappe kaotusi oli palju, aga pole hullu midagi. See-eest saad järgmistel tiitlivõistlustel musta hobusena üllatada.

Lõpetuseks õnnitleks kõiki noorte meistreid ja medaliomanikke!






Thursday, February 27, 2014

EDEMEDAL NAISED LÄBI AEGADE

1.Reet Valgmaa=170
2.Mare Pedanik=156
3.Kati Tolmoff=147
4.Riina Valgmaa=120
5.Karoliine Hõim=97
6.Marina Kaljurand=76
7.Anneli Parts=74
8-9. Liia Pettifer/Terje Lall=70
10.Laura Vana=62
11.Ann Mardla=58
12.Helen Klaos=55
13.Kairi Teeväli=53
14.Piret Vaughan=50
15.Katrin Aru=49
16.Skaidrite Nurges=45
17.Marika Dolotova=44
18.Kati Kraaving=40
19-20.Eve Laansoo/Marju Velga=33
21.Kai-Riin Saluste=32
22.Kelli Vilu=30
23.Kairi Rätsep=29
24.Maili Karandi=28
25-26.Ulla Jürimäe/Kristin Kuuba=22
27-28.Mari Tomingas/Piret Kärt=21
29.Tiina Ambur=17
30.Hele Pajumägi=16
31.Tiina Nuuter=15
32-34.Anu Eek/Malle Mõistlik/Krista Sander=13
35.Sandra Kamilova=12
36-38. Liina Tolmoff/Merike Vaimel/Helina Rüütel=11
39. Ülle Kassman=10
40.Mare Metsalu=9
41-43.Mariann Siliksaar/Triinu Tombak/Getter Saar=8
44.Külle Laidmäe=7
45-47.Külli Iste/Kertu Margus/Grete Talviste=6
48-53. Ana Linnamägi/Margit Nahk/Marika Lemming/Katrin Vaakman/Tiina Gens/Tiina Staak=5
54.Laila Põdra=4
55-63. Kristel Sorge/Ketly Freirik/Elina Elkind/Triin Ploom/Tiina Paberit/Ebe Siliksaar/Laura Kaljurand/Kati-Kreet Marran/Sale-Liis Teesalu=3
64-69. Kati Kilk/Helen Kaarjärv/Anette Martin/Kristi Koppel/Kristiina Kukk/Ene Karolin=2
70-90. Katrin Kuusk/Johanna Irve/Helis Hirve/Kerli-Helen Oissaar/E.Kadopa/H.Tuum/A.Klinker/V.Sestverk/K.Dobkevits/H.Kana/R.Põldma/E.Heinaru/I.Murel/K.Vaimel/P.Lond/H.Tamm/K.Kabi/M.Kabi/A.Türn/L.Graf/P.Talvik=1

Edemedal Naised 1965-1990


Hele Pajumägi – 6
Ülle Kasmann – 4
Malle Mõistlik – 2+2=4
Reet Valgmaa – 6+6+6+6+6+4+6+6+6+6+6=64
Tiina Gens – 4
Ene Karolin – 2
Skaidrite Nurges – 4+4+4+2+4=18
Riina Valgmaa – 2+2+4+6+6+2+4+4+4+4=38
Tiina Ambur – 2
Marika Dolotova – 2+4+2+6+2+2+4=22
Merike Vaimel - 2
Katrin Aru – 2+2+2+2=8
Mare Pedanik – 6+6+6+6+2+6+6+6+4=48
Marina Kaljurand – 4+2+2+4+4=16
Ann Mardla – 4+4+2+6+2=18
Anu Eek – 4
Terje Lall – 4+4+6+2=16
Anneli Parts – 2+2+2+6+6+6=24
Liia Pettifer – 4+4=8
Maili Karindi – 2+2+4=8

NP

M.Mõistlik – 5+3=8
H.Pajumägi – 5
Ü.Kassman – 3+1+1=5
K.Sander –3+3=6
E.Kadopa – 1
H.Tuum – 1
Re.Valgmaa – 5+5+5+5+5+5+5+3+5+5+5=53
Ri. Valgmaa – 5+5+5+5+3+5+3+3+5+5+5+5+1=55
E.Karolin – 3
A.Klinker – 1
V.Sestverk – 1
S.Nurges – 3+3+3+1+3+5+1+3+1+1=24
T.Gens – 1
T.Ambur – 3+3+1+3=10
K.Dobkevits – 1
H.Kana – 1
R. Põldma – 1
M.Lemming – 5
T.Paberit – 3
M.Siliksaar – 5+3=8
E.Heinaru – 1
M.Vaimel – 1+1+3+1+3=9
T.Staak – 5
M.Metsalu – 1
I.Murel – 1
T.Nuuter – 3+1+3+3+1=11
M.Dolotova – 1+5+5+1=12
K.Vaimel – 1
P.Lond – 1
K.Aru – 1+3+3+3+5+3+3+3=24
M.Pedanik – 3+3+5+3+5+5+5+5+1+5+3=43
A.Mardla – 5+3+5+3+3+3+5=27
M.Kaljurand – 1+5+3+5+5+5+5+1=30
H.Tamm – 1
K.Kabi – 1
M.Kabi – 1
A.Eek – 1+3+1+3=8
A.Türn – 1
K.Vaakman – 1+1+3=5
L.Graf – 1
M.Velga – 1+3+3+1+3+3=14
L.Põdra – 1+3=4
T.Lall – 5+1+5+5+3=19
A. Parts – 5+5+5+5+5=25
L.Pettifer – 1+3+3=7
M.Karindi – 1+3+5+5=14
K.Kukk – 1
T.Tombak – 1+1=2
P.Kärt – 1+1=2
E.Siliksaar – 3

SP

H.Pajumägi – 5
K.Sander – 3+3+1=7
M.Mõistlik – 1
Re.Valgmaa – 5+5+5+5+5+5+3+5+5+5+5=53
P.Talvik – 1
Ri.Valgmaa – 3+1+3+3+5+3+5+3+1=27
S.Nurges – 3
Ü.Kassman – 1
T.Ambur – 3+1+1=5
M.Metsalu – 3+5=8
T.Nuuter – 1+1+1+1=4
M.Dolotova – 3+1+3+3=10
M.Pedanik – 1+5+3+5+1+3+5+5+5+5=38
K.Aru – 3+5+1=9
M.Kaljurand – 1+1+3+3+1+3+3+5+3=23
A.Mardla – 5+5+3=13
A.Eek – 1
T.Lall – 1+1+3=5
K.Kukk – 1
L.Pettifer – 3+3=6
A.Parts – 1+1+5=7
M.Karindi – 5+1=6

KOKKU (NÜ+NP+SP)

1.Reet Valgmaa=170
2.Mare Pedanik=129
3.Riina Valgmaa=120
4.Marina Kaljurand=69
5.Ann Mardla=58
6.Anneli Parts=57
7.Skaidrite Nurges=45
8.Marika Dolotova=44
9.Katrin Aru=41
10.Terje Lall=40
11.Maili Karindi=28
12.Liia Pettifer=21
13.Tiina Ambur=17
14.Hele Pajumägi=16
15.Tiina Nuuter=15
16.Marju Velga=14
18-20.Anu Eek/Malle Mõistlik/Krista Sander=13
21.Merike Vaimel=11
22.Ülle Kassman=10
23.Mare Metsalu=9
24.Mariann Siliksaar=8
25-28.Marika Lemming/Katrin Vaakman/Tiina Gens/Tiina Staak=5
29.Laila Põdra=4
30-31.Tiina Paberit/Ebe Siliksaar=3
32-35. Triinu Tombak/Piret Kärt/Kristiina Kukk/Ene Karolin=2
36-52.E.Kadopa/H.Tuum/A.Klinker/V.Sestverk/K.Dobkevits/H.Kana/R.Põldma/E.Heinaru/I.Murel/K.Vaimel/P.Lond/H.Tamm/K.Kabi/M.Kabi/A.Türn/L.Graf/P.Talvik=1

Wednesday, February 26, 2014

EDEMEDAL MEHED LÄBI AEGADE

1.Heiki Sorge=141
2.Jaak Nuuter=121
3.Raul Must=105
4.Alfred Kivisaar=94
5.Kalle Kaljurand=86
6.Einar Veede=85
7.Jüri Tarto=84
8.Andres Ojamaa=82
9.Peeter Munitsõn=75
10.Meelis Maiste=73
11.Boris Bogovski=68
12.Ants Mängel=65
13.Ain Matvere=60
14-15.Indrek Küüts/Raul Tikk=55
16.Toivo Raudver=40
17-18.Raivo Kristianson/Peeter Ärmpalu=36
19-20.Peeter Sepma/Raul Käsner=34
21.Rainer Kaljumäe=33
22-23.Andres Aru/Mart Siliksaar=31
24. Heino Aunin=26
25-27.Alar Kivilo/Henry Aljand/Kristjan Kaljurand=24
28.Vahur Lukin=22
29. Urmas Pau=18
30-31. Argo Aru/Tiit Vapper=17
32-33. Tanel Talts/Gert Künka=15
34-36. Taimar Talts/Ivar Kask/Karl Kivinurm=14
37.Ülo Nurges=13
38-39.Tauno Tooming/Peeter Luts=12
40-41.Peeter Randväli/Robert Kasela=11
42-43.Peeter Pajuste/Aleksander Adojaan=10
44-46. Ingmar Seidelberg/Toomas Sander/Mihkel Laanes=9
47-48.Erko Karing/Toomas Ristlaan=8
49-50. Kristjan Täherand/Kristo Kasela=7
51-55. Kaupo Raid/Hannes Meelismaa/Riho Enno/Mikk Järveoja/Heiko Zoober=6
56-57. Aigar Tõnus/Mart Engelbrecht=5
58. Toomas Erik=4
58-60. T.Kaart/J.Ots/R.Rajasalu=3
61-64.K.Kivisaar/P.Plakk/M.Nemvalts/R.Üprus=2
65-71.S.Kavald/ Lembit Tamm/Joel Taliga/Joel Tammeka/Rein Link/Kaido Ehasoo/Andres Kask=1

Edemedal Mehed 1965-1990


Jüri Tarto – 6+6+4+4+4+6+6+4=40
Ülo Nurges – 4
Jaak Nuuter – 2+4+6+6+6+6+4+2+6+2+2+4+2=52
Raivo Kristianson – 2+2=4
Heino Aunin – 2+2+2=6
Urmas Pau – 4+2=6
Boris Bogovski – 4+6+4+2+4=20
Alfred Kivisaar – 2+6+6+6+2=22
Mart Siliksaar – 4+2+4=10
Peeter Pajuste – 6
Alar Kivilo – 4+4=8
Aleksander Adojaan – 6
Peeter Ärmpalu – 2+2+2=6
Tiit Vapper – 6+6=12
Henry Aljand – 6+2=8
Peeter Sepma – 4+2+4=10
Toomas Ristlaan – 2
Kalle Kaljurand – 4+6+2+2+2+2=18
Ain Matvere – 2+6+2+4+6=20
Peeter Munitsõn – 6+4+2=12
Argo Aru – 4
Einar Veede – 4
Andres Ojamaa – 4+6+6+6+6=28
Peeter Luts – 4

MP

R. Kristianson – 5+3+3+3+3+1+1+1+3+3+3+1=30
J. Tarto – 5+3+3+3+1+1+1+3+3+3+5+1+3+3+1=39
H. Meelismaa – 3
Ü. Nurges – 3+5+1=9
J. Nuuter – 1+5+5+5+5+3+5+5+5+5+1+3+3=51
L.Tamm – 1
T. Sander – 1+5=6
H. Aunin -1+1+1+5+1=9
R. Enno - 3
A.Kivilo – 5+5+1=11
J. Taliga – 1
J. Tammeka – 1
U. Pau – 5+3=8
B. Bogovski – 1+5+5+5+5+1=22
A. Kivisaar – 3+3+1+1+5+5+5+5+1+5=34
T. Raudver – 3+3+5+5+5+5+1+5=32
M.Siliksaar – 1+1+1+3=6
T. Ristlaan – 3+3=6
T. Vapper – 1+3=4
A. Adojaan – 1+3=4
P. Pajuste – 3
P. Ärmpalu – 3+5+1+3+3=15
R. Link – 1
A. Aru – 3+1+3=7
H. Aljand – 1+5+3+3+1=13
P. Sepma – 1+3+3+3+1+3+1+3=18
K. Ehasoo – 1
I. Kask - 1+1+5+5+1=13
P. Munitsõn – 5+5+5+3+5+5+3=31
Ka. Kaljurand – 1+1+5+5+1+3+1+3+5=25
A. Matvere – 5+3+1+1+3+5=18
E. Veede – 3+1=4
A. Kask – 1
A. Ojamaa – 5+5+5+5=20
P. Luts – 5
M.Engelbrecht – 3+1+1=5

SP

J. Nutter – 5+1+3+5+1+1+1+1=13
H. Meelismaa – 3
J. Tarto – 1+1+3=5
H. Aunin – 5+5+1=11
T. Sander – 3
R. Enno – 3
R. Kristianson – 1+1=2
A. Kivilo – 5
B. Bogovski – 5+5+5+3+5+3=26
U. Pau – 3+1=4
T. Raudver – 3+1+1+3=8
A. Kivisaar – 3+5+3+5+3+3+3+5+3+5=38
M.Siliksaar – 5+5+5=15
P. Pajuste – 1
P. Ärmpalu – 1+1+3+3+1+5=14
A. Aru – 5+1=6
Ka. Kaljurand – 5+5+3+3+3+5+3=27
T. Vapper – 1
H. Aljand – 3
I.Kask – 1
P. Sepma – 5+1=6
A. Matvere – 1+1+1+5=8
P. Munitsõn -5+5+1=11
A. Ojamaa – 1+5=6
P. Luts – 3
R. Tikk - 3+3=6

KOKKU (MÜ +MP+SP)

1.Jaak Nuuter=121
2.Alfred Kivisaar=94
3.Jüri Tarto=84
4.Kalle Kaljurand=70
5.Boris Bogovski=68
6-7. Peeter Munitsõn/Andres Ojamaa=54
8.Ain Matvere=46
9.Toivo Raudver=40
10.Raivo Kristianson=36
11.Peeter Ärmpalu=35
12.Peeter Sepma=34
13.Mart Siliksaar=31
14.Heino Aunin=26
15-16.Alar Kivilo/Henry Aljand=24
17.Urmas Pau=18
18-19.Argo Aru/Tiit Vapper=17
20.Ivar Kask=14
21.Ülo Nurges=13
22.Peeter Luts=12
23-24.Peeter Pajuste/Aleksander Adojaan=10
25.Toomas Sander=9
26-27.Einar Veede/Toomas Ristlaan=8
28-30. Raul Tikk/Hannes Meelismaa/Riho Enno=6
31.Mart Engelbrecht=5
32-37. Lembit Tamm/Joel Taliga/Joel Tammeka/Rein Link/Kaido Ehasoo/Andres Kask=1

Monday, February 24, 2014

COME ON!

Seoses Vabariigi aastapäevaga, olnud Meistrivõistluste ning samuti lähenevate Noorte Meistrivõistlustega, kirjutaksin oma nägemuse võistlemisest ning ennast mänguks õigele sagedusele saamisest.

Tähtsatel võistlustel on kõigil omad eesmärgid ja soovid. Kes läheb tiitlit püüdma, kes medalit, kes ehk mõnda võitu, kes lihtsalt iga punkti nautima.

Ei ole kerge ennast realiseerida väljakul, kui su enda ja ka su toetajate (treeneri, vanemate, pealtvaatajate) poolt on palju survet peale pandud.

Igal mängijal on oma visioon, kuidas kõige paremini valmistuda. Kes on kindel, et edu saavutamiseks on lihtsalt meeletult trenni vaja teha – töö, töö, töö! Mõni teeb minimaalselt ja proovib mitte üle mõelda. Osad ütlevad, et läheb kuidas läheb. On ka neid, kes täiesti tõsiselt lähevad väljakule peas mõttega: „Ma nagunii ei võida. Pole kunagi teda võitnud ju. Ta on liiga hea ja ma pole trenni teinud.“

Loomulikult olen nõus, et trenni tegemine on tähtis, aga väga paljud unustavad ära mõned väiksed detailid, mis võivad tasavägises mängus otsustavaks saada.

Söö võistluste eel korralikult. Tule vähemalt tund aega enne mängu saali. Tee rahulikult soojaks, vaata ringi, räägi veidi small-talki teiste tuttavatega. Kuskil 10-15 minutit enne mängu eemaldu kõikidest, pane klapid pähe, kuula muusikat. Kindlasti mitte „Nothing compares to you“ stiilis! Mõtle peas välja taktika. Kes on mu vastane? Olen temaga varem mänginud? Mis ta nõrgad/tugevad küljed on? Kas ma alustan kõrges tempos, et teda rööpast välja lüüa? Kas riskin jooni või löön varuga?

Paljud ei tee seda, vaid räägivad silmarõõmudele rahulikult 5 minutit enne mängu mesijuttu.

Ja siis läheb mänguks. Nad pole valmis. Neil läheb terve esimene geim – mõnikord isegi kauem – tempoga/palliga/vastasega/võistlussituatsiooniga harjumiseks. Mis kõige hullem, peale kaotust, nad tulevad väljakult ära, nägu valge ning hakkavad vabandusi kurtma esimesele ettejuhtuvale tuttavale.

„Täna polnud minu päev. Väljak oli libe, lambid paistsid silma, pall oli kiire, keeled olid pehmed, piirikohtunikud olid mu vastu jne.“

Losers find excuses why they're not succeeding, winners go home and kiss the promqueen!