Thursday, June 21, 2018

TAGASI TULEVIKKU - EMV 50, 2014

Liigume üsna tsipa ajas tagasi aastasse 2014, kui toimusid 50. Eesti Meistrivõistlused sulgpallis. TTÜ spordihoones toimunud võistlus oli väga hästi korraldatud, saal oli ilusaks tehtud ning tundus, et mängijatel oli ka hea seal mürada ehk mängida. See võistlus oli üks väheseid lähiaja Meistrikaid, mis mul vahele jäid - tervislikel põhjustel.

Kuid sellegi poolest olin enamuse aja saalis, mänge jälgimas ja kaasa elamas. Seepärast on mul ka hea rääkida sellest suursündmusest, kuigi ma ise ühtegi lööki väljakutel ei teinud. Let´s go!

Meesüksikmängus oli nagu tavaks saanud, suurfavoriit Raul Must, kes jahtis oma 9ndat tiitlit üksikmängus. Ta jõudis küllaltki veenvate võitudega finaali. Poolikus alistas medalinäljase Raul Käsneri 2:0.

Teiselt tormas aga finaali, noor Lion King Triitoni klubist - Heiko Zoober. Kes nii mõnelegi üllatuseks alistas Rainer Kaljumäe kahes geimis, olles teises geimis taga 15:20. Kindlasti raske pill alla neelata Rainerile.

Finaali jälgisin sõna otseses mõttes kommenteerimispuldist, koos Raido Rozentaliga. Esimene geim oli üsna veenev 21:10, kuid teises geimis tegi Heiko super võitlusega hea geimi, kuid pidi ikka 21:17 olümpiasportlasele alla vanduma.

Naisüksikmängus oli just hiljuti teinud come backi, Eesti Sulgpalli Kuninganna - Kati Tolmoff. Poolfinaalis alistas ta alles esile tõusmas noore sulgpalli printsessi Kristin Kuuba. Tulemusega 21:15 21:18.

Teiselt poolt alistas Karoliine Hõim pisikese Anette Martini kolmes geimis.

Oli finaali aeg ja oi-oi milline mäng oli. Esimesed kaks geimi olid küllaltki ühepoolsed. Kati võitis esimese, Karoliine teise. Kuid kolmas geim algas Kati domineerimisel, ta läks juhtima 9:2. Kuid Karoliine, emalõvi südamega võitlejana, tuli expressrongi tempol järgi. Seisul 18:20 päästis Hõim kaks matšpalli, kuid Kati tahtis tsipa seda tiitlit rohkem ja vormistas matšivõidu 22:20 2:1 üldtulemusega.

Meespaarismängus jõudsid finaali, äsja kokku pandud paar Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner. Vastasteks aga alati ohtlikud, Tallinna Kalevi esindajad, Vahur Lukin ning Karl Kivinurm.
Esimese geimi võitsid Karl ja Vahur hea häälestusega mänguga - 21:18. Teises geimis suutsid ennast tagasi mängu lahmida Kristjan ja Raul 21:17. Otsustavas geimis olid aga Lukin/Kivinurm kui teiselt planeedilt häälestusega. Jüri Tarto oli neil treeneripingil ja kamp sugulasi tribüünidelt kaasa elamas. Ei saanud neile pettumust valmistada. Sündis väikest viisi üllatus - esimest korda tulid Eesti Meistriks nii Vahur kui ka Karl.

Naispaaris olid esimese paigutuse välja teeninud vaevu 18-aastased Kristin Kuuba ja Helina Rüütel - mis on irooniline, sest sageli nende mäng oli nii karm, et oli alla 18-aastastele mitte soovitatav. Teiselt poolt marsissid finaali eelmised paar aastat domineerinud naispaar - Karoliine Hõim ja Laura Vana.

Matš oli pingeline, mõlemapoolsete võimalustega. Läks 3nda peale ja seal näitasid kõva tahtejõudu neiud Nõost. 21:14 kolmas ja Kristin ning Helina saavutasid oma esimese naispaari Eesti Meistritiitli.

Segapaaris sündis suurüllatus, sest põhimõtteliselt viimasel hetkel "Wild Cardi" saanud, paljude jaoks väga tundmatu segapaar, Tolmoff/Must jõudsid finaali. Kammoon, siililegi selge, et mõlemad eelistavad üksikmängu, aga väljakuklapil polnud väga vigagi.

Teiselt poolt said finaali 2013. aasta Eesti Meistrid Kristin Kuuba ja Mihkel Laanes. 2:0 matšivõiduga saavutasid esikoha Raul ja Kati - tuleb välja, et ikkagi olümpiakogemus tuleb mõnikord kogemustena kasuks.
Pildil Elutööpreemia saanud treener Jüri Tarto, enda õpilastega

Laupäeval toimus äsja kihvtiks traditsiooniks saamas EMV Aasta Gala, kus jagati erinevaid sulgpalliaasta auhindasid, arutleti sulgpallielu üle ning võib olla mekiti ka veidi veini.

Võib kindlalt öelda, et Eesti Sulgpalli suurjuubel tuli täitsa hästi välja!


No comments:

Post a Comment